Hakkımda

Ben Kimim?

Zaman zaman bu çağın adamı olmadığını düşünen, bazen eskilere giden, bazen geleceğe dair hayallere dalan biriyim.. 1990 senesinde Sivasın Yakupoğlan köyünde dünyaya gelmişim. Köy kültürünün yanısıra Sivasın kendine has kültüründen de etkilenerek yetiştim. Ortaokul ve liseyi Sivasta okuduktan sonra, Ankara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirdim. Sonrasında MEB’de psikolojik danışman/rehber öğretmen olarak çalışıyorum.

Yazma Sürecim Nasıl Gelişti?

Öğrencilik yıllarından hepiniz az çok bilirsiniz. Ders esnasında farkında bile olmadan dalar gideriz uzaklara. Kimimiz çocukluğa, kimimiz seneler sonrasına, kimimiz farklı dünyalara… Gönlümüz hayal dünyasında gezinmedeyken elimizde kalem, kağıdın üzerine rasgele şekiller çiziyordur. Bunu çoğu zaman hayalden gerçeğe dönünce fark ederiz. Dersler arasında can sıkıntısına çok iyi gelir bu durum. Hayal kurarken resim çizenler, küçük şekiller çizenler de vardır. Farkında değillerdir bazen yaptıkları şeyin ancak ellerinde kalem çizmeye devam ediyorlardır. Benim yazı yazmak ile tanışmam da bu şekilde oldu. Öğrencilik yıllarımda üzerinde düşünmeden rasgele yazılar yazarken, anlamlı olabilecek metinlerin bir araya geldiğini farkettim. Ve yazı yazma sürecim bu şekilde başladı. Derste sıkıldığım zamanlarda elime kağıt kalem alıp aklıma ne gelirse yazmaya başladım. Günlük konular, gözlemlerim, dersler, insanlar, hayat… aklınıza gelebilcek her konuda.

Derken… Öğrencilik yıllarının sonuna geldik. Yazı yazmaya bir süre ara verdim. Ve bu süre zarfında yazıya dökmem gerekenlerin içimde birikmeye başladığını farkettim. Ama nereye yazacaktım? Bu arayış içerindeyken blogger ile tanıştım, başladım yazmaya.

Neler Yazıyorum ?

Aklınıza gelebilecek her konuda düşüncelerimi ifade etmeye çalıştığım bir blogum var. İnsan, hayat, eğitim, psikoloji gibi konularda yazıyorum. Psikolojik Danışman olarak eğitim camiasının içinde bulunuyor olmam, psikoloji ve öğrenme gibi konular ile insanlara ilişkin gözlemlerin yazılarda daha fazla yer almasına yol açıyor.


Günlük olaylara dair denemeler, gözlemlerimden oluşan hikayecikler, şiir diye yazdığım dizeler… Blogumda sizi bekliyor. Buyrun…